Adım Adım Klinik Süreçleri

Merhaba, yeni hastalarımız için hazırladığımız bu bölümde adım adım  klinik süreçlerimiz
hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Sakarya Diş Randevu

Muayene Randevusu

Diş tedavisine başlamanın en iyi yolu öncelikle bir diş doktoruna muayene olup bilgi almaktır.

Örneğin; ortodonti karmaşık bir uzmanlık alanıdır. Kraniyofasiyal büyüme gelişim takibi, çenelerin birbiri ve yüz ile uyumlu gelişimi, dişlenmenin pozisyonları ve sağlığı, çiğneme sisteminin fonksiyonu gibi birçok alanı kapsar. Bu sebeple size en iyi tavsiyeyi verecek olan bir ortodontisttir.

Klinik Ziyaretiniz

Diş tedavisinin en önemli adımı tedavi planlaması ve diagnozdur. Bu adım doğru planlandığında diş tedavisinin süresinde gereğinden fazla uzamaz.

Kliniğimizi ilk ziyaretinizde ekibimiz tarafından tam anamneziniz alınır, tüm oral ve fasiyal değerlendirmeler ile birlikte analizleriniz yapılır. Var olan röntgenler üzerinden diş ve çene problemleriniz değerlendirilir, röntgeni olmayan hastalardan gerekli röntgenler istenir. Tüm bu verilerin ışığında size uygun olan tedavi alternatifleri gösterilir ve sorularınız yanıtlanır. Bir sonraki aşamada ise ekibimiz tarafından finansal detaylar hakkında bilgilendirilmeniz sağlanmaktadır.

Tedaviye başlamaya karar verdiğinizde sevk ya da konsültasyon gibi işlemleriniz varsa gerekli dökümanları belirliyoruz. Ardından tedavi sürecine girmiş oluyorsunuz.

Sakarya Diş Tedavi

Tedavi Başlangıcı

Muayene randevundan sonra başlangıç kayıtlarının alınması için yeni randevunu oluşturuyoruz.

Başlangıç kayıtların röntgenlerinin tamamlanması gerekli durumlarda diş ölçülerinin alınmasını ve fotoğraf stüdyomuzda analiz amaçlı tüm fotoğraflarının (diş, ağız, yüz) alınmasını içeriyor. Bazı durumlarda dişlerinin üç boyutlu dijital modellemelerini yapıyoruz.

Bu kayıtlar birçok sebepten ötürü bizim açımızdan oldukça önem taşıyor. İlk olarak tedavi detaylarının planlaması açısından bize yardımcı oluyor. Ayrıca tedavi başlangıcındaki durumunun kayıt altında olması tedavi sürecin açısından da önemli. Son olarak da tedavinin başlangıç ve sonrası fotoğraflarını görmek hem bizim hem de sizin açınızdan oldukça keyifli oluyor

Sakarya Diş Tedavi Kliniği

Tedavi

Doğru bir tedavi (özelikle ortodontik tedaviler) iki aşamadan oluşur. Aktif tedavi ve pasif pekiştirme tedavisi.

Aktif ortodontik tedavi; diş ve/veya çene pozisyonlarında aktif olarak hareketler yaptığımız tedavi kısmını oluşturuyor. Yani aktif olarak tel tedavisi, invisalign veya aparey tedavisi gördüğün kısmı oluşturuyor. Aktif tedavin bitip dişlerin ve çene pozisyonların olması gereken pozisyona geldiğinde elde ettiğimiz sonuçları korumamız için pekiştirme tedavisi kısmına geçiyoruz. dişlerinin düzgün pozisyonlarını ömür boyu koruyabilmemiz için birtakım koruyucu protokollere ihtiyacımız var. Ortodontik tedavinin türüne göre koruyucu protokollerinin değişiklik gösterebilir. Sabit koruyucu retainerlar, birtakım koruyucu apareyler gibi pekiştirme aygıtlarından sana uygun olanını belirleyeceğiz. Tedavin bitse dahi belirlediğimiz aralıklarla kontrole gelmeni isteyeceğiz. Çoğunlukla yılda 2 kez kontrol yeterli olmakta.Tüm ortodontik tedavi paketlerimiz tedavi bitimindeki kontrol seanslarını da içermektedir.

Ve Gülüşünü Göster

Elbette ki tedavinin en güzel kısmı!

Hastalarımıza ‘Tedaviden sonra hayat nasıl?’ sorusunu sormaya ve aldığımız cevaplara bayılıyoruz. Bol bol gülümse ve gülüşünü tüm dünyaya göster!

Şimdi Bir Randevu Planlayın!
Online Destek Al
Sorunuz var mı?