Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!
 

KLİNİĞİMİZDE GÜLÜŞÜNÜZÜ NASIL TASARLIYORUZ?

Gülüş Estetiği nedir?

 

Gülüş estetiği, kişinin yüzü ile gülüşünün bir harmoni içinde olmasıdır. Bu harmoni, dişlerin dudak ve alt yüz ile ilişkisinin altın oran kurallarına uygun biçimde tasarlanması ile sağlanır. Gülüş estetiği planlanırken, sadece kişinin fotoğraf çekilirken poz verdiği gülüşü değil aynı zamanda günlük hayattaki dinamik gülüşüne dikkat etmek gerekir.

 

Yeni gülüşünüzü hazırlarken hangi aşamalardan geçeceğimizi bu bölümde görebilirsiniz.

 

 

Gülüş estetiği için kliniğimize başvurduğunuzda öncelikle beklentilerinizi dinliyoruz. Bizim için gülüş tasarımı, dişlerinizin en doğal haliyle daha estetik nasıl görünebileceğini planlamak demek. Bu nedenle aslında estetik ile ilgili tüm branşların hedefi doğalı taklit etmektir.

 

 

Bir diğer deyişle “less is more” 😉

 

Gülüş tasarımınızı planlarken fotoğraf kayıtları bizim için oldukça önemli bir adım. Bu süreçte kliniğimizdeki fotoğraf stüdyosunda bolca fotoğraf çekimine hazır olun :)) Bu kayıtlar altında dijital gülüş tasarımınızı planlıyoruz.

 

Bu plan ile birlikte gülüş tasarımınızdaki tedavi hedeflerimizi de oluşturmuş oluyoruz.

 

 

Dijital gülüş tasarımı aşamasına geçtiğimizde, dişlerinizin ağız içi taramasını yaparak üç boyutlu bilgisayar modeli elde ediyoruz. Ardından dişlerinizin tedavi sonundaki halini üç boyutlu olarak size sunuyoruz. Böylece tedavi sonunda dişlerinizin nasıl olacağını henüz tedaviye başlamadan görebiliyorsunuz. Üç boyutlu görseller üzerinde yapılması gereken tedavileri ve planlarımızı üzerinde sizinle paylaşıyoruz.

 

 

 

Öyleyse artık yeni gülüşünüze ulaşmaya hazırız!