Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!
Ortodonti
434
page-template-default,page,page-id-434,page-parent,bridge-core-2.6.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-25.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive
 

Ortodonti

TEDAVİNİ SEÇ

Geleneksel ortodonti mi, kişiye özel ortodonti mi?

 

Kliniğimizde tüm ortodonti tedavilerini uyguluyoruz. Peki hangi ortodonti tedavisi size daha uygun?

Günümüzde estetik beklentilerin artması ortodontik tedavilerin daha az görünür ve daha konforlu olma ihtiyacını arttırmıştır. Ortodonti alanında dijitalleşme ve teknolojinin ilerlemesi ile artık görünmeyen kişiye özel ortodontik tedaviler ile ortodonti tedavisi mümkün. Dijital ortodonti teknolojisi ile dilerseniz tel takmadan size özel üretilen şeffaf plaklar ile telsiz ortodontitedavisi görebilirsiniz. Türkiyede ve yurtdışında şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi gerçekleştiren birçok dijital ortodonti firması bulunmaktadır. Kliniğimizde bu alanda öncü olan Invisalign şeffaf plak tedavisi uygulanmaktadır.

 

Bir diğer kişiye özel ortodonti tedavisi ise Lingual Ortodonti tedavisidir. Bu ortodonti tedavisinde size özel üretilen materyaller tamamen dişlerin iç kısımlarından  uygulanır. Bu şekilde dışarıdan telleriniz görünmeden ortodonti tedavisi gerçekleştirilebilir. Incognito lingual ortodonti tedavisi markalarından biridir ve kliniğimizde uygulanmaktadır.

 

Geleneksel ortodonti tedavileri ise (metal veya porselen braketler ile tel tedavisi) günümüzde hala uygulanmaya devam etmektedir. Bu tedaviler estetiğin ön planda olmadığı hastalarda, çocuk hastalarda veya daha ekonomik seçenekler arayan hastalarda tercih edilmeye devam etmektedir.

KİŞİYE ÖZEL ORTODONTİ TEDAVİLERİ

INCOGNITO (Lingual Ortodonti) : Sabit ortodonti tedavisinin dişlerin iç yüzeyinden (dil tarafından) kişiye özel olarak üretilen materyaller ile yapılmasıdır.

 

INVISALIGN (Telsiz Ortodonti): Ortodonti tedavisinin sabit materyaller kullanılmadan şeffaf plaklar yardımıyla yapılmasıdır. Invisalign tedavisinde hasta istediği zaman şeffaf plaklarını çıkartır. Böylece yemek yerken ya da özel bir günde ağız içinde sabit materyaller olmamış olur.

GELENEKSEL SABİT TEL TEDAVİLERİ

PORSELEN BRAKET: Sabit ortodontik tedavinin estetik braketler ile yapılan versiyonudur. Porselen braketler gelen ışığı diş renginde kıracakları için uzaktan belli olmaz. Kullanılan materyel tamamen porselen olduğu için renk değişimi yapmaz.

 

METAL BRAKET: Geleneksel sabit ortodonti tedavilerinin en eski ve en sık kullanılan materyalidir. Gri renkte oldukları için estetik açıdan bakıldığında tercih edilmemektedir.

FONKSİYONEL ORTODONTİ TEDAVİLERİ

SABİT APAREYLER: Çene pozisyonları ile ilgili problemlerin tedavisinde kullanılır.

 

HAREKETLİ APAREYLER: Çene pozisyonları ile ilgili problemlerin tedavisinde kullanılır. Takıp çıkartılabilen apareylerdir.

 

ORTOGNATİK CERRAHİ (Çene Ameliyatları): Çene pozisyonlarına yönelik cerrahi girişimlere ortognatik cerrahi denilmektedir. 18 yaşından büyük hastalara uygulanmaktadır.

 

Şimdi Bir Randevu Planlayım!