Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!
 

Hollywood Gülüşü Nedir? Hollywood Gülüşüne Sahip Ünlüler

Hollywood Gülüşü Nedir? Hollywood Gülüşüne Sahip Ünlüler

Hollywood Gülüşü Nedir? Hollywood Gülüşüne Sahip Ünlüler

Gelişen teknoloji ile sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. İnsanlar artık “nasıl görünüyorum?” sorusunu daha sık sormaya başladı. Fotoğraf ya da videolarımızı sosyal medyada paylaşmak artık günlük rutinlerimizden biri haline geldi. Bu nedenle bembeyaz, düzgün ve kusursuz dişlere sahip olma isteği gün geçtikçe arttı.

Kusursuz bir gülüşe sahip olmak, herkesin hayallerinden biridir. Kusursuz gülümsemeler denilince herkesin aklına Hollywood Smile olarak da bilinen, Hollywood gülüşü gelir. Peki, Hollywood filmlerinde izlediğimiz yıldızların etkileyici gülüşlerine ve dişlerine sahip olmak mümkün mü? Hayallerinizi süsleyen bu kusursuz dişler ve gülümse sizin de olabilir. Meltem Mutlu Güler Diş Kliniği, son teknoloji cihazları ile yüz hatlarınıza ve miniklerinize en uygun şekilde size özgü size özgü gülümsemenizi tasarlar. Her insanın gülümsemesi özel olarak dizayn edilir ve istediğiniz kusursuz gülüşe sahip olmanızı sağlar.

Hollywood Yıldızlarından İlham Alan Tedavi

Günlük yaşantıda karşımızdakilerin dikkatini en çok çeken bölgeler ağzımız, yüzümüz ve gülüşümüzdür. Diş kusurlarını giderme, estetik açıdan göze hitap etme gibi nedenlerden dolayı porselen diş kaplama yöntemine başvuran insan sayısı her geçen gün katlanarak artmaktadır. Bireyin daha estetik ve güzel dişlere sahip olmak adına başvurduğu Hollywood gülüşü, ünlü yıldızlardan ilham alınarak uygulanan, diş estetiğini temel alan bir çeşit tedavi yöntemidir. Günümüzde bu tedaviye başvuran yabancı ve yerli ünlülerin sayısı oldukça fazladır.

Normalde diş rengi, kemik rengindedir. Fakat beyaz diş artık prestij simgesi olarak kabul edilir. Bu yüzden bu kemik renginin üstünü kaplamak veya açtırmak moda haline geldi. Estetik ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak için sadece beyaz dişler yeterli değildir. Dişlerin orantısı ve diş etlerinin sağlıklı görüntüsü de kusursuz gülümseme için oldukça önemlidir. Aslında bu durum Hollywood gülüşünün neden tercih edildiğini açıklıyor. Hollywood Smile; bireyin dudak, çene, burun, diş, diş eti ve yüzünün incelenerek en uygun gülüşün tasarlanmasıdır. Bu tasarım kişiye özeldir.

Hollywood Gülüşü Kriterleri Nelerdir?

Yüz yüze ilişkilerde ilk odak gözler iken çok kısa bir süre sonra dudak, diş ve gülüş dikkatleri üzerine çeker. Herkes için güzel bir gülümseye sahip olmak oldukça önemlidir. Kusursuz bir gülümse sadece estetik açıdan değil, iletişim adına da çok önemlidir. Gerçek bir Hollywood gülüşü için belirlenen standartlar şu şekilde sıralanır:

 • Bireyin gülmesiyle birlikte üst azı dişlerine kadar bütün dişler görünmelidir.
 • En önemli kriterlerden biri de üst ön dişlerin düzgün olmasıdır.
 • Üst kesici dişlerin diğer dişlerden daha belirgin ve önde olması gerekir.
 • Bireyin dişlerine yapılan dolgu gibi uygulamalar görünmemelidir.
 • Gülüş sırasında alt kesici dişler görünmelidir.
 • Ayrıca üst diş etlerinin maksimum 2 mm görünmesi gerekir.
 • Dudaklar simetrik olmalı ve dudak genişliği, yüz genişliğinin yarısı kadar olmalıdır.

Bu kapsamda Meltem Mutlu Güler Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği olarak öncelikle beklentilerinizi dinliyoruz. Dijital gülüş tasarımı ile sonucu tedavinin başında görebiliyorsunuz. Böylece sizinle birlikte ortak bir noktada buluşup kusursuz gülüşünüzü tasarlıyoruz.

Parıltısını Hollywood Gülüşüne Borçlu Ünlüler

Hollywood gülüşü kişiye özel olarak yapıldığından oldukça doğal görünür. Çoğu zaman olup olmadığını anlamak zordur. Son yıllarda güzel ve genç görünmek adına yapılan uygulamalar arasında diş estetiği oldukça popüler hale geldi. Sağlıklı, pırıl pırıl dişlere sahip olmak isteyen ünlülerin de tercihi Hollywood Smile olmuştur. Bu listede yer alan birçok ünlü sizi şaşırtabilir. İşte gülüşleri ile ışıltı saçan ünlüler…

Hollywood Gülüşüne Başvuran Yabancı Ünlüler

 • Zac Efron
 • Cardi B
 • Demi Lovato
 • Miley Cyrus
 • Kylie Jenner
 • Nicki Minaj
 • Tom Cruise
 • Morhan Freeman
 • Madonna

Sırada Hollywood Gülüşü Yaptıran Türk Ünlüler

 • Seda Sayan: Sabah programlarının vazgeçilmez yüzü olan Seda Sayan, kusursuz gülüşünü Hollywood Smile tedavisine borçludur.
 • Ajda Pekkan: Türkiye’nin süper starı, pop türünün efsane ismi Ajda Pekkan, pek çok estetik müdahalenin yanı sıra bu işleme başvurmuştur.
 • Ebru Gündeş: Sesi ile insanları etkisi altına alan Ebru Gündeş, gülüşüyle de sahnelerin parlayan ismi olmayı başarmıştır. Bu güzel gülüşün altından Hollywood Smile tedavisi yatmaktadır.
 • Çağla Şikel: Şimdilerde Youtuberlık yapan ünlü oyuncu ve modelinin eşsiz gülüşünü neye borçlu olduğu ortada…
 • Beren Saat: Aşkı Memnu dizisi ve güzelliği ile yıldızı parlayan Beren Saat de teknolojinin nimetlerinden faydalanan isimlerden biridir.

Aynı zamanda Mega Star Tarkan, Kıvanç Tatlıtuğ, Bergüzar Korel, Kerimcan Durmaz gibi sayısız ünlü Hollywood gülüşüne sahip isimler arasında yer alır.

Hollywood Gülüşü için Gerçekleştirilen İşlemler Nelerdir?

Hollywood gülüşüne sahip olmak için pek çok farklı işlem gerçekleştirilir. Estetik bir görüntü için diş ve diş eti tedavisi yapılır. Hatta bunların yanı sıra diş ve dudak uyumu için dudak dolgusu gibi uygulamalar gülüş tasarımı kapsamında yer alır.

Hollywood gülüşü için öncellikle kişinin beklentileri ve ihtiyaçları belirlenir. Ardından yüzünüzün şekli tespit edilir. Bu bilgiler göz önünde bulundurularak hangi formda dişlere sahip olmanız gerektiği belirlenir. Cinsiyet, yaş, dudaklar, yüz hatları gibi birçok faktör nasıl bir gülüşe sahip olmanız gerektiğini gösterir. Bu sebeple uygulanacak olan işlemler kişiye özel olarak belirlenir. Hollywood Smile hakkında genel bir bilgi sahibi olmanız adına gerçekleştirilen işlemleri sizin için sıraladık. Bunlar:

Porselen Vener

Dişlerin ön kısmına uygulanan bir porselen kaplama işlemidir. Diş yüzeylerinin çok hafif bir şekilde aşındırılarak uygulanır.

Porselen Vener; kişilerin çarpık, lekeli, aralık ve kırık gibi estetik görüntüye sahip olmayan diş problemlerinin giderilmesini sağlar. Diş dokusuna en az müdahale ile kısa sürede uygulanır. Böylece diş yapısı zarar görmez. Porselen Vener sırasında kullanılan materyallerin ışık geçirgenliği bulunur. Bu sayede doğal dişlerden ayırt edilemez ve renk değiştirmez.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma güzel bir gülüşe sahip olmak için ihtiyaç duyulan en önemli detaylardan biridir. Bu işlem için birçok farklı yöntem vardır. Bu yöntemler diş hekimi tarafından ya da kişinin kendisi tarafından uygulanabilir. Kullanılacak yöntem kişinin ihtiyacına göre seçilir.

Diş İmplantı

Diş İmplantı, diş kayıplarının giderilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir.  Herkesin ihtiyaçları ve beklentileri faklı olduğundan gerçekleştirilecek işlemler kişiden kişiye farklılık gösterir. En net bilgi için kliniğimize gelebilir ve muayene olabilirsiniz.

Hollywood Gülüşü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hollywood Smile olarak bilinen bu tedavi yönteminin fiyatının belirlenmesi için kişinin kapsamlı bir şekilde muayene edilmesi gerekir. Beklentiler ve ihtiyaçlar kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden fiyat konusunda net bir rakam vermek mümkün değildir. Genel olarak bu tedavinin fiyatlarını belirleyen parametreler şu şekilde sıralanır:

 • Kişinin mevcut diş ve ağız yapısı
 • Uygulanacak işlemler
 • Kişinin ek talepleri
 • Tedavi sırasında kullanılan malzemeler
 • Teknik donanım ve hekimin deneyimi

Meltem Mutlu Güler olarak, gülüş tasarımınız için uygun fiyat politikamız ile üstün hizmet sunuyoruz. Ekibimiz, beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak başarılı bir tedavi süreci gerçekleştirir. Aynı zamanda Hollywood gülüşü tedavisi için öncellikle ihtiyaçlarınızı belirler. Son teknoloji cihazlar ile birlikte bembeyaz, sağlıklı ve doğal gülüşlere kavuşmanız sağlanır.