Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara!
 

Dental SPA

Dental Spa;  ağız, dişler ve diş etlerinin genel bakımı ve diş renginin beyazlatılmasıdır. Ferah bir nefes, sağlıklı diş ve diş etleri ile bembeyaz dişler için yapılır. Dental Spa işleminde; diş taşı temizliği, diş eti bakımı ve rahatlatma solüsyonları, plak temizliği ve beyazlatma uygulamaları yapılır.

 

Dental Spa İçeriği

  • İlk adım olarak diş taşları temizlenir.
  • Diş eti cebi denilen diş ve diş eti arasındaki bölge özel solüsyonlarla yıkanır.  Bakteri plağı ve tartar tamamen elimine edilir.
  • Diş etlerine özel krem ve solüsyonlarla masaj yapılır. Böylece diş etlerindeki kan akışı hızlandırılır.
  • Ödem azaltılır ve ölü dokular temizlenerek ferahlama sağlanır.
  • Diş renk tonunu açan diş beyazlatma tedavisi (bleaching) uygulanır.
  • Dental spa sonunda ağızda ferahlama hissedilir ve daha beyaz dişlere kavuşulur.

 

Ağız Duşu

Dişlerinde çarpıklık olan ve diş kontakları çok sıkı olan kişilerde dişlerin ara yüzlerinde çürük oldukça sık görülür. Bu sıkı kontaklar ve dişlerdeki çapraşıklık sebebiyle maalesef belli bir noktaya gelmeden röntgenle dahi teşhis edilemez. Kişi dişlerini ne kadar fırçalarsa fırçalasın bu noktalara ulaşamaz. Bu bölgelerdeki mikroorganizmalar artar. Çürük ve ağız kokusuna sebep olur.

 

Ağız duşları adı verilen cihazlar, basınçlı su tatbiki sağlar. Böylece diş araları ulaşılması güç bölgeleri, diş araları ve diş eti cepleri temizlenir. Ağız duşları,  diş ipleri ve arayüz fırçalarına alternatif olarak veya kombine biçimde kullanılabilir.

Özellikle dişlerinde çapraşıklıkları olanlar, diş eti problemleri olanlar, implant ve köprü protezi bulunan kişiler için tavsiye edilmektedir.

 

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Dişlerin doğuştan ya da çevresel etkenler sebebiyle renginin sarıya dönük olması durumda dişin renk tonunun açılması işlemidir. Dental spa tedavisi içeriğinde diş beyazlatma uygulaması da yapılmalıdır. Ayrıntılı bilgi için diş beyazlatma yöntemleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Dental SPA Herkese Uygulanabilir Mi?

Dental spa ağızda ferahlama ve diş sağlığını koruma işlemidir. Kişiye uygun içeriklerin diş hekimi tarafından ayarlanması ile herkese uygulanabilir.

 

Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Dental spa diş ve ağız sağlığı koruma amaçlı yapılan bir işlemdir. İçeriğinin kişiye özel olarak belirlenmesi ile 6 ay ila 1 sene arasında yapılabilir.

 

Faydası Nedir?

Dental SPA uygulamasının en büyük faydası bembeyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak ve düzenli yapıldığında kalıcı olmasıdır. Diş ve ağız problemleri kişilerin sosyal ve iş hayatanı etkilemektedir. Sağlıklı ve güzel bir gülüş kişinin hayat kalitesini arttırır.

 

Yaz aylarında tatil düğün nişan gibi özel günlerin artması insanların dış görünümlerine daha dikkat etmesini sağlar. Ağız ve dişler dış görünümün ve yüz estetiğinin en çok dikkat çektiği bölgedir. İnsanlarla iletişim halindeyken, arkadaşlarla bir akşam yemeğinde, iş görüşmelerinde ya da özel bir gecede en çok dişlere dikkat edilir. Sağlıklı ve beyaz dişler kişinin öz güvenini arttırır.