Diş Çapraşıklığında Tedavi Seçenekleri

Diş Çapraşıklığında Tedavi Seçenekleri

Çarpık dişleri tedavi etmek, güveninizi büyük ölçüde artırabilir ve ağız sağlığınız için ömür boyu fayda sağlayabilir. Doğal gülüşlerin kalitesini ve işlevini geliştirecek çözümü bulmak için her hastaya özel tedavi planı hazırlanmaktadır. Çarpık veya yanlış hizalanmış diş probleminiz varsa, daha büyük diş sorunlarının ortaya çıkmasını beklemeyin. Hangi tedavinin sizin için uygun olduğunu belirlemek için kapsamlı bir diş muayenesi gereklidir. Muayene esnasında dişler, diş etleri ve ağızdaki diğer problemler ile birlikte yüz estetiği dikkate alınarak size en uygun tedavi seçenekleri görüşülür.

Diş çapraşıklığı sadece estetik bir problem değildir. Diş aralarını temizlemek zorlaşır. Diş ve diş eti sağlığı bozulur. Zamanla ağız hijyeninde ciddi problemlere sebep olur. Bununla birlikte dişlerin düzgün kapanmaması çene eklemi problemlerine de sebebiyet vermektedir.

Diş çapraşıklığı problemi olan hastalarda gülüş estetiğini iyileştirmek için geniş bir yelpazede kozmetik diş hekimliği, genel diş hekimliği ve ortodonti alanında tedavi alternatifleri sunulmaktadır.

 

Diş Çarpıklığında Tedavi Seçenekleri

Muayene seansınızda hangi tedavinin sizin için uygun olduğuna karar verirken yaşam tarzınız, genel sağlığınız ve tedaviden beklentilerinizin değerlendirilmesi çok önemlidir. Klinik prensibimiz, doğal dişlere minimum seviyede işlem uygulayarak kişinin kendi dişlerini uzun yıllar kullanmasını sağlamaktır. Bu sebeple size sunacağımız tedavilerde önceliğimiz her zaman en az işlem ile sağlıklı ve estetik sonuçlar elde etmek olacaktır.

Dişlerinde sadece çapraşıklık problemi olan hastalarımızda sadece Ortodonti Tedavisi uygulamak yeterli gelmektedir.

Dişlerinde çapraşıklık problemi ile birlikte madde kaybı, kırık ya da diş boyut uyumsuzlukları olan hastalarda ortodonti tedavisi ek olarak resterotif tedaviler uygulamak gerekir. Restoratif tedaviler dolgu, bonding, kompozit lamina veya porselen lamina uygulamaları olabilir.

 

Diş renk tonunda problem olan hastalarda kozmetik diş hekimliği alanından faydalanılır. Diş rengi sarı tonlu olan hastalarda  diş beyazlatma tedavileri uygulanmaktadır. Diş beyazlatma tedavileri ofis ve ev tipi olmak üzere iki türdür. En etkili diş beyazlatmaya kombine olarak  ev ve ofis tipinin birlikte uygulanmasıyla ulaşılır.

Sizin için uygun olan tedavilerin belirlenmesi için mutlaka bir ortodontiste muayene olmanızı ve tedavi kararınızı karşılıklı konuşarak birlikte vermenizi tavsiye ediyoruz.

 Online Destek Al
Sorunuz var mı?